Aplikator wieloigłowy Lyapko w formie pasa z zapięciami dla aktywnych (pas Malec 3,5 Ag)

163,90 

Aplikator wieloigłowy Lyapko w formie pasa z zapięciami dla aktywnych (pas Malec 3,5 Ag)

SKU: 286 Kategoria:
Bezpieczne płatności

Aplikator wieloigłowy w formie pasa z zapięciami – Pas Malec 3,5 AG


Każdy z nas boryka się z różnymi chorobami. Bez względu na to jaki tryb życia prowadzimy jesteśmy narażeni na stres, kontuzje czy dolegliwości bólowe pochodzenia wewnętrznego. Bardzo często środki farmakologiczne nie przynoszą oczekiwanych rezultatów lub mogą mieć niekorzystny wpływ na układ pokarmowy. Na szczęście istnieje metoda, która praktycznie nie posiada skutków ubocznych, w dodatku ma różnorakie zastosowanie i jest łatwa w wykonaniu. Mowa tu o stosowaniu aplikatorów wieloigłowych, których działanie bazuje na założeniach Medycyny Wschodniej i podstawach akupunktury. Opracowana przez doktora nauk medycznych, lekarza refleksoterapeutę Nikolaya Lyapko zyskała dużą popularność, dzięki swojej skuteczności i wielokierunkowości. Głównym jej założeniem jest istnienie aktywnych biologicznie punktów na ciele, czyli odcinków skóry wraz z tkanką podskórną, będących skupiskiem połączonych ze sobą nerwów, naczyń i komórek tkanki łącznej. Ich stymulacja pobudza zakończenia nerwowe, które docierają do konkretnych narządów wewnętrznych. Tym samym oddziaływanie powierzchniowe ma wpływ na procesy wewnątrz organizmu.

Obraz licencjonowany przez Depositphotos.com/Drukarnia Chroma

Już w odległych czasach zauważono zależność między chorym organem, a reakcją bólową na powierzchni ciała. Ucisk bolesnych punktów może przynieść ulgę i przyczynić się do pełnego wyzdrowienia. Pobudzanie zakończeń nerwowych, umiejscowionych bezpośrednio pod skórą, powoduje powstanie sygnału, który dociera do rdzenia nerwowego i mózgu, następnie włóknami nerwowymi przesyłany jest do konkretnego narządu. Tym samym mobilizacja aktywnych obszarów na skórze wpływa na regulację układu nerwowego, który odgrywa kluczową rolę w naszym ciele, gdyż łączy wszystkie organy w jeden sprawnie działający system, kontrolując jednocześnie jego pracę. Tradycyjna Medycyna Chińska bazuje na założeniu, iż w przypadku procesów patologicznych zachodzących w narządach wewnętrznych, dochodzi do objawów bólowych na powierzchni skóry, dlatego odpowiednia stymulacja, za pomocą igieł lub aplikatorów pobudza procesy odnowicielskie i regenerujące wewnątrz organizmu.

Igłorefleksoterapia to pobudzenie aktywnych biologicznie punktów za pomocą igieł lub aplikatorów wieloigłowych. Aplikatory takie składają się gumowej, elastycznej podstawy, na której w określonych odstępach ulokowane zostały specjalne igły z różnych metali, z pokryciem z miedzi, żelaza, srebra, niklu lub cynku. Rozstaw ten ma wpływ na intensywność masażu, np. dla dzieci i osób o szczupłej sylwetce lub wrażliwej skórze wskazane są warianty z mniejszym odstępami (3,5-5,8 mm). Wokół igieł znajdują się ograniczające wypustki, które solidnie je mocują, zapewniając bezpieczeństwo podczas użytkowania. Występuje wiele rodzajów aplikatorów różniących się kształtem, wielkością czy odstępami między igłami. Spotkać można m.in. maty, wałki i pasy. Wybór zależy od miejsca, do którego chcemy je użyć oraz sposobu masażu. Pasy wykorzystywane są do oddziaływania statycznego z nakierowaniem na części ciała o dużej krzywiźnie np. plecy, brzuch, okolice klatki piersiowej. Maty służą jako powierzchnia, na której można układać całe ciało lub jego odcinki, dociskając woreczkami z piaskiem lub przytwierdzając je za pomocą bandaża. Oba rodzaje nie wymagają udziału osób trzecich, więc mogą być wykorzystywane samodzielnie. Wałki stosowane są do oddziaływania dynamicznego niemal do każdej części ciała. Jedyny mankament to konieczność pomocy innych osób przy użyciu do tylnych partii np. pleców. Duży wybór aplikatorów pozwala na dopasowanie do indywidualnych potrzeb i osobistych preferencji.

Wieloigłowy ” Pas Malec” to świetne wsparcie dla osób aktywnych. Dzięki możliwości łatwego i solidnego montażu można stosować terapię, a jednocześnie wykonywać codzienne obowiązki. Gwarantuje przy tym idealne przyleganie igieł do ciała, nawet w trakcie poruszania. Nie utrudnia to normalnego funkcjonowania i nie musimy poświęcać dodatkowego czasu na ten leczniczy zabieg. Jest to bardzo wygodne i praktyczne rozwiązanie. Aplikator składa się z sześciu ruchomych płytek, których układ można własnoręcznie kontrolować oraz pasa mocującego. Regulacja stopnia zacisku pozwala dopasować go do dowolnej części ciała. Pas można stosować na nogi, obręcz barkową. brzuch, plecy, a także szyję i głowę. Wszystko zależy od naszych potrzeb i dolegliwości z jakimi się zmagamy. Aplikatory należy montować w miejscu pojawienia się bólu lub jego promieniowania, jak również w obrębie aktywnych biologicznie punktów i miejsc projekcji narządów, czyli stref na skórze, które odpowiadają za działanie poszczególnych organów. Pozwala on zwalczyć ból migrenowy, bóle stawów, pomóc w stanach zapalnych np. mięśni, złagodzić objawy rwy kulszowej, przyspieszyć regenerację po urazie, a także pozbyć się objawów stresu i przemęczenia. Co najważniejsze terapia pasem wieloigłowym nie wymaga pomocy dodatkowych osób, możemy go stosować w dowolnym dla nas momencie, a montaż nie stanowi większego problemu.

Oprócz działań typowo leczniczych pas wykorzystywany jest też często do celów pielęgnacyjnych. Zwalcza cellulit, zwiększa napięcie skóry, a stosowany regularnie może przyczynić się do wyszczuplenia sylwetki. Stymulacja komórek naskórka przyspiesza ich regenerację i ułatwia wnikanie preparatów kosmetycznych.

 

Aplikatory w postaci pasów idealnie sprawdzą się w przypadku kończyn, gdyż można nimi owinąć niemal cały ich obwód. Są też dobrym rozwiązaniem jeśli chodzi o stymulację brzucha czy pośladków. Świetnie sprawdzają się w rozluźnianiu mięśni szyi, niwelując uczucie spiętego karku. Połączenie kilku pasów umożliwia równoczesny masaż całego ciała. Oddziaływanie igieł na aktywne biologicznie punkty pobudza procesy samouzdrawiania, poprzez zwiększenie przepływu krwi i limfy, wzmocnienie procesów metabolicznych, jak i łagodzenie obrzęków. Następuje również poprawa przewodzenia impulsów nerwowych, zmniejszenie wrażliwości na ból oraz zwiększenie ochrony immunologicznej. Wszystko to ma wpływ na polepszenie kondycji całego organizmu i jego szybszą regenerację.


Zastosowanie:

ból stawów i mięśni

objawy rwy barkowej, udowej

ból migrenowy

zmiany zwyrodnieniowe na odcinku lędźwiowym lub piersiowym kręgosłupa

rekonwalescencja po urazach i kontuzjach

regeneracja po dużym wysiłku fizycznym

zapalenie i skurcze mięśni

zwiększenie siły i wytrzymałości fizycznej sportowców

poprawa elastyczności skóry i zmniejszenie cellulitu

Informacje praktyczne:

Zalecany okres terapii: 10-14 dni
Częstotliwość: co 2-4 tygodnie

„Czas seansu” (leżenia na nim, oddziaływania na skórę) zależy od efektu, który chcemy osiągnąć: 

ZNIECZULENIE bólu, tonizowanie, podwyższenie wydolności oraz ciśnienia tętniczego (hipotonia): czas ok. 7-10 minut
OSŁABIENIE, usunięcie DŁUGOTRWAŁEGO lub chronicznego bólu, obniżenie ciśnienia tętniczego, osiągnięcie efektu relaksacyjnego i usypiającego: czas ok. 15-30 minut, do 2 godzin

Po zastosowaniu aplikatora wskazane jest jego dokładne umycie przy mocy letniej wody i płynnego mydła. Następnie należy wysuszyć pod strumieniem ciepłego powietrza, najlepiej za pomocą suszarki. W placówkach leczniczych do sterylizacji aplikatorów można użyć powszechnie stosowanych preparatów medycznych do dezynfekcji powierzchni sprzętu. Przy poprawnym korzystaniu aplikatora jego termin przydatności wynosi 5-7 lat.

Jeśli w ciągu 10-15 minut terapii odczuwany jest dyskomfort pas zastosować należy ponownie tylko po upływie 5-10 godzin (w dniu następnym).


Kolory aplikatorów są wysyłane losowo.
Na życzenie klienta, istnieje możliwość wysłania aplikatora w wybranym przez niego kolorze.

Koszyk
Aplikator wieloigłowy Lyapko w formie pasa z zapięciami dla aktywnych (pas Malec 3,5 Ag)
163,90 
Scroll to Top