Dermaroller do twarzy – rolka do mezoterapii mikroigłowej 0,5 mm – Derma Roller System
Każda kobieta chciałaby być zawsze piękna i młoda, jednak upływ czasu jest nieunikniony. Nie oznacza to, że razem z nim przemija też uroda. Mają na nią wpływ nie tylko geny, ale również pielęgnacja, która powinna stać się rytuałem każdego dnia. Im wcześniej zaczniemy o siebie dbać, tym dłużej będziemy się cieszyć promienną, gładką skórą. Drobne zmarszczki, blizny, przebarwienia, podkrążone oczy czy rozszerzone pory to zmora wielu kobiet. Wystarczy spokojny sen, dobry kosmetyk i sprzęt który pobudzi proces regeneracji.
Obraz licencjonowany przez Depositphotos.com/Drukarnia Chroma
Na rynku dostępne są różnego rodzaju masażery, których celem jest zniwelowanie oznak starzenia i zmęczenia. Ostatnimi czasy bardzo popularne stały się wałeczki do twarzy, pomagające skórze odzyskać naturalny blask i właściwą elastyczność. Nowością są dermarollery, czyli rolki, których powierzchnia pokryta jest małymi igiełkami. Ich działanie można porównać do zabiegu mezoterapii igłowej. Masaż z ich użyciem powoduje powstanie mikrouszkodzeń w skórze, które stają się bodźcem inicjującym naturalny proces regeneracji oraz produkcję kolagenu i elastyny. Są to białka, którym zawdzięczamy młody wygląd, gdyż dzięki nim tkanki są odporne na rozciąganie. Niestety z biegiem lat zmniejsza się zdolność organizmu do ich samoczynnego wytwarzania, a skóra traci jędrność. Warto zatem pobudzić organizm do syntezy tych związków, by mimo upływu lat wciąż cieszyć się promienną cerą i zdrowym wyglądem. Derma roller wspomaga też krążenie krwi, tym samym dochodzi do lepszego odżywienia komórek, które szybciej się regenerują. Warto wspomnieć, że rolki z mini igłami ułatwiają wchłanianie preparatów kosmetycznych (kremu, serum, olejku), przez co intensyfikują ich działanie.
Jak dobrać rozmiar Derma Rollera?
Wybór Derma Rollera uzależniony jest od miejsca stymulacji, problemu, którego chcemy się pozbyć, jak również indywidualnej wrażliwości skóry. Derma Rollery posiadają igły o różnych rozmiarach. Im dłuższe, tym intensywniejszy będzie zabieg. Najmniejsze (0,2 mm) wskazane są do delikatnych okolic twarzy, szczególnie obszaru wokół oczu i wzdłuż bruzd nosowo-wargowych. Pozwalają pozbyć się delikatnych zmarszczek mimicznych i zwiększyć elastyczność skóry w tych partiach, jak również poprawiają wchłanianie preparatów kosmetycznych. Pośrednie (0,5-1,0 mm) można stosować do całej twarzy. Ich głównym zadaniem jest złuszczenie martwego naskórka, wyrównanie kolorytu, zmniejszenie rozszerzonych porów, złagodzenie blizn potrądzikowych i spłycenie zmarszczek. Rolki o większych igłach zalecane są do reszty ciała, a można je wykorzystać w celu zmniejszenia cellulitu, blizn i rozstępów oraz do ujędrnienia skóry. Osoby o delikatnej, cienkiej skórze powinny zacząć od rollerów z najmniejszymi igiełkami, a dopiero po okresie adaptacji i braku przeciwwskazań zastosować te z dłuższymi igłami.
Derma Roller to bardzo przydatny sprzęt, który warto mieć w swojej zapleczu kosmetycznym. Dzięki niemu można stworzyć swój domowy salon piękności, gdyż rezultaty mikronakłuwania, dorównują profesjonalnym zabiegom. Często porównywane jest do mezoterapii igłowej. Rolka posiada 540 igieł z tytanowej stali nierdzewnej o długości 0,5 mm, pozwalając na masaż twarzy i poprawę jej wyglądu (do delikatnych okolic oczu wskazane są mniejsze igły – 0,2 mm). Regularne stosowanie według zaleceń producenta zmniejsza rozszerzone pory, rozjaśnia przebarwienia, co przekłada się na wyrównanie kolorytu, spłyca zmarszczki, jak również ułatwia wnikanie preparatów kosmetycznych. Derma Roller posiada antypoślizgowy uchwyt, dzięki któremu łatwo się nim manewruje. Mała głowica pozwala dotrzeć do najmniejszych obszarów twarzy. Oprócz kartonowego opakowania, wyposażony został w plastikowe etui, które ułatwia przechowywanie i jednocześnie pozwala zachować sterylność, co w przypadku tego rodzaju zabiegów ma kluczowe znaczenie.
Zalety Derma Rollera:
poręczny i łatwy w obsłudze | |
tańszy niż wielokrotnie powtarzane zabiegi kosmetyczne | |
możliwość stosowania w domu w dowolnym momencie | |
usunięcie zrogowaciałego naskórka | |
szybsza regeneracja komórek skóry | |
redukcja przebarwień i drobnych zmarszczek | |
spłycenie blizn potrądzikowych | |
lepsze odżywienie komórek skóry | |
zwiększenie wchłaniania preparatów kosmetycznych |
Jak bezpiecznie przeprowadzić zabieg:
Przed każdym użyciem Derma Rollera należy go zdezynfekować, można użyć do tego specjalnych preparatów. Skóra również powinna zostać dokładnie oczyszczona i osuszona. Można nałożyć na nią krem, serum lub ampułkę, gdyż zabieg zwiększa wchłanianie preparatów kosmetycznych. Należy wykonać 4-5 ruchów w każdym kierunku, drugą ręką napinając skórę. Pojawienie się zaczerwienia jest sygnałem, że należy zmienić obszar rolowania. Proces mikronakłuwania powinien trwać od 5 do 15 minut. Po użyciu derma roller należy umyć i osuszyć. Najlepiej na początku przetestować działanie na małym obszarze skóry i zacząć od krótkich serii. Po zabiegu można zastosować kosmetyki łagodzące. Skóra może być lekko zaczerwieniona, co oznacza, że proces regeneracji został aktywowany. Po kilku godzinach koloryt powinien powrócić do normy. Zaleca się również, aby przez tydzień po mezoterapii mikroigłowej unikać ekspozycji na promienie słoneczne (należy stosować kremy z filtrem SPF 50), a przez dwa dni wstrzymać się od spożywania alkoholu oraz zrezygnować z sauny i basenu. Nie należy stosować rolki na uszkodzoną skórę. Po mikronakłuwaniu niewskazane jest nakładanie makijażu, dlatego zabieg najlepiej wykonać wieczorem, by podczas snu skóra miała czas na odbudowę. Częstotliwość stosowania derma rollera uzależniona jest od długości igieł, tym samym intensywności wkłuwania. Rolki z krótszymi igłami (0,2 mm) można stosować co 2-3 dni, 0,5 mm raz w tygodniu, 1 mm co 2-3 tygodnie, a większe co 6 tygodni. Pierwsze efekty widoczne są po 3-4 zabiegach, z zachowaniem zalecanej przerwy. W momencie stępienia igieł wskazana jest wymiana rollera.