Profesjonalny, kwarcowy skrobak do masażu gua sha w kształcie płetwy – przyrząd do scrapingu z różowego kwarcu – ARQ23
Kiedy medycyna konwencjonalna nie przynosi zadowalających rezultatów, można szukać innych alternatywnych technik, by ulżyć sobie w cierpieniu. Jednym ze sposobów jest masaż leczniczy. Praktyka stosowana już od wielu lat przez wykwalifikowanych rehabilitantów, zyskała uznanie znacznej liczby pacjentów. Nowością jest masaż z zastosowaniem akcesoriów. Specjalna płytka tzw. Gua Sha to przyrząd używany w kulturze Dalekiego Wschodu do niwelowania wielu dolegliwości. Coraz częściej wykorzystywana w kulturze europejskiej, wymaga wcześniejszego przygotowania merytorycznego. Kluczem jest poznanie genezy i techniki chińskiego masażu. Posiadanie takiej wiedzy pozwala wykonać go w sposób bezpieczny i skuteczny.
Obraz licencjonowany przez Depositphotos.com/Drukarnia Chroma
Masaż Gua Sha polega na stymulacji powierzchni ciała gładką płytką w celu pobudzenia procesów wewnątrz organizmu. Chodzi tu o poprawę przepływu krwi i limfy, ale również energii „qi”, której zastój według filozofii chińskiej skutkuje zaburzeniem równowagi organizmu oraz powstaniem bólu i dyskomfortu. Wskazana energia rozprowadzana jest poprzez system meridianów (kanałów), a znajomość ich przebiegu pomaga zlokalizować obszar powstania blokady oraz dobrać odpowiedni masaż w celu jej usunięcia. Technika „skrobania” ciała płytką Gua Sha, patrząc na objawy pojawiające się na skórze, może wydawać się dość drastyczna. Jednak jest to tylko miejscowy przejaw procesów uzdrawiających zachodzących wewnątrz organizmu. By zniwelować uczucie napięcia skóry i masaż był bardziej komfortowy, warto zastosować specjalne olejki, które ułatwią manewrowanie.
Obraz licencjonowany przez Depositphotos.com/Drukarnia Chroma
Terapia Gua Sha poprawia ukrwienie i ułatwia usuwanie toksyn z organizmu, pozwala pozbyć się sztywności stawów oraz rozluźnia spięte mięśnie. Pomaga również w bólach migrenowych, gorączce, ale też wyziębieniu organizmu. Intensywne tarcie skóry specjalną płytką pobudza pracę układu immunologicznego, przez to wpływa na poprawę odporności, chroniąc tym samym przed niechcianymi infekcjami. Masaż Gua Sha wykorzystywany jest też w celach kosmetycznych. Stymulacja twarzy specjalną płytką pomaga usunąć obrzęki i oznaki zmęczenia, wpływa na lepsze odżywienie komórek skóry, tym samym poprawia jej wygląd.
Płytki Gua Sha wykonane są z różnych surowców. Najważniejsze, żeby były twarde i wytrzymałe, ale również gładkie. Bardzo popularnym ostatnimi czasy minerałem jest różowy kwarc. Jego lecznicze właściwości znane były już w starożytności, zaliczano go do „kamieni miłości”. W medycynie chińskiej minerałowi temu przypisywano zdolność do oczyszczania ciała i umysłu z negatywnych emocji, działanie uspokajające i wyciszające. Jednak najbardziej doceniono jego pozytywny wpływ na skórę, dlatego też różnego rodzaju płytki i wałki, wykonane z tego surowca, są częstym celem zakupów nie tylko kobiet, ale i mężczyzn, bo nic nie stoi na przeszkodzie, by i oni cieszyli się z zadowalających rezultatów po jego zastosowaniu. Wielu specjalistów z zakresu rehabilitacji potwierdza, że masaż z wykorzystaniem chociażby takiego minerału jak kwarc, przyczynia się nie tylko do poprawy samopoczucia, ale również stanu zdrowia. Działa przeciwzapalnie i przeciwbólowo oraz usprawnia krążenie. W dodatku jest na tyle bezpieczny, że można go stosować również do delikatnej skóry twarzy. Systematyczne stosowanie pozwala zniwelować istniejące zmarszczki i pozbyć się oznak zmęczenia. Kamienie mają również działanie kojące, można je też umieścić w lodówce na chwilę prze zabiegiem, by uzyskać dodatkowy efekt chłodzący. Dzięki temu usuną oznaki zmęczenia po ciężkim dniu lub nieprzespanej nocy. Masaż całego ciała skrobakami Gua Sha dotleni i odżywi komórki oraz zlikwiduje napięcie mięśniowe.
Płytka Gua Sha w kształcie płetwy jest poręcznym masażerem, którym dobrze się manewruje. Opływowy kształt pozwala na stymulację części ciała o dużej krzywiźnie bez przerwania ciągłości skóry. Dzięki temu zabieg jest w pełni bezpieczny. Jest to bardzo poręczne narzędzie, które dobrze utrzymuje się w dłoni. Jego małe rozmiary umożliwiają dotarcie do najmniejszych partii ciała. Skrobak świetnie sprawdzi się do stymulacji szyi, dłoni czy stóp. To też świetne narzędzie do masażu twarzy. Systematyczne stosowanie przywraca skórze młody wygląd. Masaż jadeitem poprawia elastyczność skóry, napinając i ujędrniając ją, jednocześnie wspomaga krążenie krwi w obrębie twarzy nadając jej promienny wygląd. Systematyczne stosowanie zapobiega powstawaniu zmarszczek i zmniejsza te już powstałe. Dodatkowo stymulacja skrobakiem poprawia wchłanianie preparatów (kremu, serum, olejku) pozwalając im na wnikanie w głębsze warstwy skóry. Dzięki niedużym gabarytom można go mieć zawsze pod ręką, by zniwelować codzienne dolegliwości.
Na innej aukcji znajdziesz również olejek do masażu Gua Sha.