Zestaw punktowych aplikatorów do masażu z igłami ze srebra – Kropelka
Każdy z nas boryka się z różnymi chorobami. Bez względu na to jaki tryb życia prowadzimy jesteśmy narażeni na stres, kontuzje czy dolegliwości bólowe pochodzenia wewnętrznego. Bardzo często środki farmakologiczne nie przynoszą oczekiwanych rezultatów lub mogą mieć niekorzystny wpływ na układ pokarmowy. Na szczęście istnieje metoda, która praktycznie nie posiada skutków ubocznych, w dodatku ma różnorakie zastosowanie i jest łatwa w wykonaniu. Mowa tu o stosowaniu aplikatorów wieloigłowych, których działanie bazuje na założeniach Medycyny Wschodniej i podstawach akupunktury. Opracowana przez doktora nauk medycznych, lekarza refleksoterapeutę Nikolaya Lyapko zyskała dużą popularność, dzięki swojej skuteczności i wielokierunkowości. Głównym jej założeniem jest istnienie aktywnych biologicznie punktów na ciele, czyli odcinków skóry wraz z tkanką podskórną, będących skupiskiem połączonych ze sobą nerwów, naczyń i komórek tkanki łącznej. Ich stymulacja pobudza zakończenia nerwowe, które docierają do konkretnych narządów wewnętrznych. Tym samym oddziaływanie powierzchniowe ma wpływ na procesy wewnątrz organizmu.
Obraz licencjonowany przez Depositphotos.com/Drukarnia Chroma
Już w odległych czasach zauważono zależność między chorym organem, a reakcją bólową na powierzchni ciała. Ucisk bolesnych punktów może przynieść ulgę i przyczynić się do pełnego wyzdrowienia. Pobudzanie zakończeń nerwowych, umiejscowionych bezpośrednio pod skórą, powoduje powstanie sygnału, który dociera do rdzenia nerwowego i mózgu, następnie włóknami nerwowymi przesyłany jest do konkretnego narządu. Tym samym mobilizacja aktywnych obszarów na skórze wpływa na regulację układu nerwowego, który odgrywa kluczową rolę w naszym ciele, gdyż łączy wszystkie organy w jeden sprawnie działający system, kontrolując jednocześnie jego pracę. Tradycyjna Medycyna Chińska bazuje na założeniu, iż w przypadku procesów patologicznych zachodzących w narządach wewnętrznych, dochodzi do objawów bólowych na powierzchni skóry, dlatego odpowiednia stymulacja, za pomocą igieł lub aplikatorów pobudza procesy odnowicielskie i regenerujące wewnątrz organizmu.
Igłorefleksoterapia to pobudzenie aktywnych biologicznie punktów za pomocą igieł lub aplikatorów wieloigłowych. Aplikatory takie składają się gumowej, elastycznej podstawy, na której w określonych odstępach ulokowane zostały specjalne igły z różnych metali, z pokryciem z miedzi, żelaza, srebra, niklu lub cynku. Rozstaw ten ma wpływ na intensywność masażu, np. dla dzieci i osób o szczupłej sylwetce lub wrażliwej skórze wskazane są warianty z mniejszym odstępami (3,5-5,8 mm). Wokół igieł znajdują się ograniczające wypustki, które solidnie je mocują, zapewniając bezpieczeństwo podczas użytkowania. Występuje wiele rodzajów aplikatorów różniących się kształtem, wielkością czy odstępami między igłami. Spotkać można m.in. maty, wałki i pasy. Wybór zależy od miejsca, do którego chcemy je użyć oraz sposobu masażu. Pasy wykorzystywane są do oddziaływania statycznego z nakierowaniem na części ciała o dużej krzywiźnie np. plecy, brzuch, okolice klatki piersiowej. Maty służą jako powierzchnia, na której można układać całe ciało lub jego odcinki, dociskając woreczkami z piaskiem lub przytwierdzając je za pomocą bandaża. Oba rodzaje nie wymagają udziału osób trzecich, więc mogą być wykorzystywane samodzielnie. Wałki stosowane są do oddziaływania dynamicznego niemal do każdej części ciała. Jedyny mankament to konieczność pomocy innych osób przy użyciu do tylnych partii np. pleców. Duży wybór aplikatorów pozwala na dopasowanie do indywidualnych potrzeb i osobistych preferencji.
Aplikator Kropelka 3,5 Ag jest niewielkich rozmiarów sprzętem do masażu, głównie miejscowego. Pozwala dotrzeć do trudno dostępnych obszarów, także poprzez dużą elastyczność. Składa się z dwóch osobnych płytek o wymiarach 32×32 mm, do których dodany jest pas mocujący. Można je również stosować samodzielnie. Opaska ułatwia utrzymanie aplikatora w danej pozycji, szczególnie jeśli chodzi o ruchome partie ciała np. nogi, ręce. Aplikator można użyć do rehabilitacji, ale także w celach kosmetycznych. Niewielki rozstaw igieł pozwala na użycie do wrażliwych części ciała tj. twarz czy szyja. Ma wtedy działanie liftingujące, poprawia owal twarzy i zapobiega pierwszym oznakom starzenia, spowalniając też jego przebieg. Pobudzanie receptorów skóry za pomocą malutkich igieł zwiększa jej sprężystość, wzmacnia odnowę komórkową i nasyca ją mikroelementami. Masaż wykonywany jest na poziomie komórkowym, co pozwala na głębszą penetrację aktywnych składników kremów do komórek skóry. Mobilizuje procesy metaboliczne w tkankach, pomaga w walce ze zmarszczkami na twarzy, poprawia przepływ limfy i krwi, łagodzi obrzęki różnego pochodzenia oraz zwiększa elastyczność skóry. Aplikatory można zamontować na palcach, by z większą precyzją wykonać potrzebny masaż.
Aplikator można wykorzystać też jako środek leczniczy m.in. w przypadku bólów migrenowych i zatokowych głowy, jak również stanach zapalnych oraz skurczach. Może przynieść natychmiastową ulgę, a jego użycie jest banalnie proste. Pas pozwala zamontować masażer np. w obrębie skroni, co nie utrudnia normalnego funkcjonowania i wykonywania codziennych obowiązków. Małe gabaryty umożliwiają zabranie go ze sobą w dowolne miejsce. Można go łatwo przechowywać w torebce, w razie gdyby jego użycie okazało się konieczne.
Zastosowanie:
bóle migrenowe i zatokowe | |
skurcze mięśni | |
stany zapalne | |
w miejscach, o zmniejszonej elastyczności skóry | |
pielęgnacja skóry twarzy, szyi, dekoltu |
Zalecenia:
Zalecany okres terapii: 10-14 dni | |
Częstotliwość: co 2-4 tygodnie |
„Czas seansu” (leżenia na nim, oddziaływania na skórę) zależy od efektu, który chcemy osiągnąć:
ZNIECZULENIE bólu, tonizowanie, podwyższenie wydolności oraz ciśnienia tętniczego (hipotonia): czas ok. 5-7 minut | |
OSŁABIENIE, usunięcie DŁUGOTRWAŁEGO lub chronicznego bólu, obniżenie ciśnienia tętniczego, osiągnięcie efektu relaksacyjnego i usypiającego: czas ok. 10-15 minut |
Informacje praktyczne:
Po zastosowaniu aplikatora wskazane jest jego dokładne umycie przy mocy letniej wody i płynnego mydła. Następnie należy wysuszyć pod strumieniem ciepłego powietrza, najlepiej za pomocą suszarki. Jeśli w ciągu 10-15 minut terapii odczuwany jest dyskomfort matę zastosować nalży ponownie tylko po upływie 5-10 godzin (w dniu następnym).
Kolory aplikatorów są wysyłane losowo. Na życzenie klienta, istnieje możliwość wysłania aplikatora w wybranym przez niego kolorze.